درباره ما


درباره کتابخانه

کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی همدان همزمان با تأسیس دانشگاه، در سال 1385 با هدف گردآوری منابع علمی و آموزشی و اشاعه اطلاعات مورد نیاز دانشجویان و اساتید، در جهت تقويت برنامه‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه تأسیس شده است. این کتابخانه در طبقه همکف ساختمان دانشگاه قرار دارد.

نرم افزار مورد استفاده در کتابخانه نرم افزار سیمرغ است که اعضای کتابخانه می توانند جهت جستجوی منابع مورد نیاز، و رزرو یا تمدید کتاب، از طریق رایانه های مستقر در کتابخانه یا سایت دانشگاه، و یا از طـریق اینترنت به نشانی simorgh.hut.ac.ir، از این نرم افزار استفاده کنند.
در بخش ورودی کتابخانه صندوقی با عنوان صندوق بازگشت کتاب وجود دارد تا اعضا بتوانند در ساعات غیر اداری کتابهای بازگشتی خود را در آن قرار دهند. بازگشت کتاب ها در نرم افزار کتابخانه، در اولین روز کاری بعد خواهد بود.

امکانات و خدمات

کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی همدان با تأمین منابع چاپی و غیرچاپی مورد نیاز اساتید و دانشجویان دانشگاه، نیازهای اطلاعاتی جامعه استفاده کننده خود را پاسخگو می باشد. این منابع در بخش چاپی شامل بیش از 12500 جلد کتاب فارسی و 2700 جـلد کتاب لاتین می باشد. همـچنین لـوح های فشرده ضمیمه کتاب ها در این بخش قابل امانت به دانشجویان است.

در بخش منابع غیر چاپی، دسترسی به پایگاه های معتبر علمی جهت دریافت مقاتلات لاتین، و دسترسی به مقالات همایش ها و کنفرانس های داخلی از طریق پایگاه سیویلیکا فراهم شدهد است.
استانداردهای صنعتی شامل استانداردهای(API, ASME, ASTM, AWS, BSI, DIN, IEC, ISO, ) از دیگر منابع موجود در این بخش می باشند که دسترسی به آن ها از طریق صفحه وب کتابـخانه مرکـزی امکان پذیر است (راهنما).
از دیگر منابع غیرچاپی که در اختیار کاربران کتابخانه قرار دارد، منابع الکترونیک شامل کتاب های لاتین و پایان نامه های دانشجویان است که اعضا می توانند از طریق نرم افزار کتابخانه دیجیتال از این منابع استفاده نمایند.

افراد

سرپرست کتابخانه مرکزی: فهیمه سهرابی، کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع رسانی
تلفن تماس: 38411103

کارشناس بخش سازماندهی منابع: نیره جهانگیر وظیفه، کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع رسانی
تلفن تماس: 38411104

کارشناس بخش امانت: مریم رحیمیون، کارشناسی ریاضی
تلفن تماس: 38411104

آیین نامه کتابخانه دانشگاه صنعتی همدان


آئین‌نامه كتابخانه، مجموعه‌ای از ضوابط و دستورالعمل‌ها درخصوص امانت كتاب و ارائه سایر خدمات اطلاع‌رسانی به مراجعه‌كنندگان است. هدف از تدوین آن حفظ حقوق و اجرای مقررات كتابخانه برای همه اعضاء ( هیأت علمی، دانشجویان و غیره ) می‌باشد.

مشاهده آیین نامه

ساعات کار

     نیمه اول سال

بخش شنبه تا چهارشنبه پنجشنبه جمعه
امانت ۸:۰۰ الی ۱۲:۳۰ و ۱۴:۰۰ الی ۱۶:۰۰ تعطیل تعطیل
سالن مطالعه ۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰ ۸:۰۰ الی ۱۸:۰۰ تعطیل

 

     نیمه دوم سال

بخش شنبه تا چهارشنبه پنجشنبه جمعه
امانت ۸:۰۰ الی ۱۲ و ۱۳:۳۰ الی ۱۶:۰۰ تعطیل تعطیل
سالن مطالعه ۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰ ۸:۰۰ الی ۱۸:۰۰ تعطیل

 

  • ساعت کار سالن مطالعه در ایام امتحانات نیمسال اول تحصیلی تا ساعت ۲۱:۰۰ و امتحانات نیمسال دوم تا ساعت ۲۲:۰۰ می­باشد.